Misija – kvepalai. Ką turėtumėte apie juos žinoti?

Misija – kvepalai. Ką turėtumėte apie juos žinoti?

Kartą garsioji Coco Chanel yra pasakiusi, kad kvepalai – tai nematomas, tačiau nepamirštamas, nepralenkiamas ir visada madingas aksesuaras, kuris praneša apie moters atėjimą ir primena apie moterį jai išėjus. 

Galima drąsiai teigti, kad šiandien kvepalai yra vienas svarbiausių aksesuarų ne tik moterų, bet ir vyrų tarpe. Kvapai gali būti skirti darbui, susirinkimams, laisvalaikiui, atostogoms, pasimatymui ar prabangiam pokyliui. Saldūs, gaivūs, egzotiški, netradiciniai ar universalūs – unisex (tinkantys tiek vyrams, tiek moterims). Pasirinkimų, tikėtina, daugiau nei įsivaizduojate, tad kaip išsirinkti sau tinkamiausią kvapą?

Jūsų biudžetas ir kvapo koncentracija 

Prieš renkantis sau kvapą, vertėtų apsibrėžti, kokią apytikrią sumą tam galite skirti. Nuo to priklauso, ir kokios koncentracijos, kokio prekinio ženklo bus kvapas ar netgi iš kokios pardavimo vietos jį rinksitės.

 Taigi aromatai pagal koncentraciją skirstomi į šiuos:

- Kvepalus (parfum, extrait). Dažniausiai kvepalus sudaro aliejų koncentratas, galintis siekti net iki 40 proc. Kvepalų aromatas išlieka ilgiausiai, jis yra intensyviausias ir ryškiausias aplinkiniams, be to, kainuoja taip pat brangiausiai;

- Kvapųjį vandenį (eau de parfum). Koncentracija dažniausiai siekia 18 proc. Kvapusis vanduo turi mažiau alkoholio nei kvepalai, tad ir išlieka trumpiau. Kvapaus vandens kaina yra mažesnė nei kvepalų;

- Tualetinį vandenį (eau de toilette). Didžiausia koncentracija siekia 12 proc.

- Odekoloną (eau de cologne). Dažniausiai kvepalų koncentracija tesiekia 3–5 proc.;

- Kūno dulksną (eau fraiche). Didžiausia galima kvepalų koncentracija – 3 proc. Kūno dulksna dažniau naudojama atsigavinimui ar trumpalaikiam aromatui. „Krispo“ kvapų namai rekomenduoja išbandyti „Cereria Molla“ rankų darbo kūno dulksnas. Saldaus kvapo mėgėjams vertėtų atkreipti dėmesi į šio prekinio ženklo „Black orchid&lilly“, „Bulgarian rose&oud“, „Tuberose&Jasmine“ bei „Fleur de tiare“ aromatus. Gaivos gerbėjams, tikėtina, patiks prancūziško dvelksmo „Provence Lavender“ ir „French Linen“ kvapai, o sunkių, aistringų aromatų mėgėjams – „Bergamotto Di Calabria“ bei „Moroccan cedar“ kūno dulksnos.

Ieškokite savo kvapo pagal mėgiamas natas

Skamba banaliai? Bet tai tikroji tiesa. Jūsų draugei tiks ir patiks vieni kvepalai, kolegei – kiti, o kaimynei – dar kitokie. Apsibrėžkite, kokio kvapo norite, ar jus vilioja saldumas, o gal jūros kvapas? Ar priešingai – gal traukia link aštresnio, prieskonių kvapo? „Krispo“ kvapų namai pasakoja apie pagrindines kapų natas bei siūlo išbandyti ne vieną išskirtinį kvapą: 

- Gaivūs kvapai. Lengvumas, romantika, saulėtas oras – su kokiu kvapu jums tai asocijuojasi? Taip, gaiviu aromatu. Šias natas dažniausiai turi citrusiniai kvapai. Mėgstantys lengvesnius, gaivesnius aromatus gali išbandyti šiuos kvapus: 

LOCHREBER MILANO „Inuit“ 

LOCHREBER MILANO „Rice Germ“ 

CERERIA MOLLA 1899 „Verbena di Sicilia"

- Gėlių kvapai. Išgirdus tokį kvepalų apibūdinimą, dažniausiai pirma atėjusi mintis būna „rožės“. Ir jūs neklystate – tai tiesa. Visgi, „gėlių kvapo“ apibūdinimą turi įvairūs aromatai: nuo jazminų, rožių iki mandarinų ir įvairių kitų augalų. Labiausiai išsiskiria rytietiški gėlių kvapai – jie kur kas saldesni, aštresni, juntamas pipiro, bergamotės, cinamono aromatas. Gėlių kvapus dar būtų galima pavadinti „gaiviai saldžius“. 

ANTOINE PARFUMS „Pour Elle“

ANTOINE PARFUMS „Jasmin“ 

CERERIA MOLLA 1899 „Black orchid & lilly“ 

CERERIA MOLLA 1899 „Bulgarian rose & oud“ 

- Vaisių kvapai. Savo lengvumu jie primena gaivias natas, yra dažniausiai gaunami iš šaltų eterinių aliejų (pavyzdžiui greipfrutų, apelsinų, citrinų). Gaivių kvapų vaisių aromatai nebeprimins tada, kai į rankas paimsite saldesnius: čia vyraus braškės, arbūzai, avietės, vyšnios. Saldesnius aromatus dievinantys gali pamėginti: 

LOCHREBER MILANO „Klinto1817“ 

CERERIA MOLLA 1899 „Raspberry&Black Vanilla“ 

LOCHREBER MILANO „Black Karthago“

- Medienos kvapai. Pasikvėpinus aromatu, turinčiu medienos natų, priminimą apie save paliksite dar ilgam. Ore bus justi kedro, muskuso, cinamono, beržo kvapų. Šios natos yra sodriausios, sunkiausios, dažniau naudojamos vyršikuose kvapuose arba tinkančiuose visiems – unisex. Būtent tokią kvepalų liniją – sukurtą vyrams, bet tinkančią ir moterims – turi „Antoine“ prekinis ženklas. Verta išbandytis šiuos unisex aromatus: 

ANTOINE PARFUMS  „Intense“

ANTOINE PARFUMS  „Cedre“

ANTOINE PARFUMS  „Santal“

ANTOINE PARFUMS  „Ambre“

ANTOINE PARFUMS  „Musc“

- Rytietiški arba dar kitaip vadinami ambra kvapai – aštrumo, išskirtinumo mėgėjams. Šiuose aromatuose dažniausiai juntamas muskato riešuto, vanilės, smilkalų, odos kvapas. Mėgstantiems tokius sunkesnius, šleifinius kvapus, verta išbandyti visišką KRISPO NAUJIENĄ italų parfumerių sukurtus KSP kvepalus. KSP prekinis ženklas – tai italų parfumerių kūriniai, pasižymintys kruopščiai atrinktais kokybiškais elementais bei charizmatiškais aromatų deriniais. Itališką eleganciją ir subtilų stilių atspindintys KSP kvapų buteliukai įkvėps drąsiems žingsniams ir įsimintinoms patirtims. 

KSP „Arabia Felix“

KSP „Black Virgin“

KSP „Shibam Way“ 

Ar jau žinai, kokie bus kiti tavo kvepalai?