„Krispo“ įkūrėja K. Strolienė: „Populiariausios dovanos – namų kvapai ir žvakės su apelsinų, mandarinų bei abrikosų aromatais“

„Krispo“ įkūrėja K. Strolienė: „Populiariausios dovanos – namų kvapai ir žvakės su apelsinų, mandarinų bei abrikosų aromatais“

Kvapų namų „Krispo“ įkūrėja kaunietė Kristina Strolienė teigia, jog šiemet pirkėjų dovanų krepšeliuose – namų puoselėjimui ir šiltiems prisiminimams sužadinti skirtos dovanos.

Namų interjero detalių ir stilingų namų dovanų srityje veikiate jau daugiau nei 10 metų. Visgi, šie metai visiems mums buvo kitokie, nei įprasta. Ar pastebite pokyčių ir pirkėjų krepšeliuose? Ar keitėsi šiemet  pirkėjų pirkimo įpročiai ieškant namų aksesuarų ir dovanų?

Taip, iš tiesų šis prieškalėdinis laikotarpis ir šios Kalėdos – ypatingi. Pastebime, kad žmonės kur kas labiau rūpinasi savo namų gerbūviu, puoselėja ir investuoja į namų jaukumo kūrimą. Žinoma, tai natūralu – juk negalime nei keliauti, nei eiti į restoranus ar kitaip pramogauti. Atitinkamai, visas dėmesys krypsta į erdvę, kurioje dabar praleidžiame daugiausiai savo laisvalaikio.

Asmeniškai mes, „Krispo“ kvapų namuose stebime ženkliai išaugusį susidomėjimą žvakėmis, aukštos kokybės prancūziškais rankų muilais su kremais. Taip pat, kelionių knygomis, tokiomis kaip „Mykonos“, „Saint Tropez“ ar „Athens“, kurias žmonės renkasi ne tik kaip simbolines, šiltas keliones primenančias, dovanas draugams bei artimiesiems, bet ir kaip namų stiliaus detales.

Jaukumo namuose kūrimo temomis jūs gyvenate kasdien. Galbūt galėtumėte pasidalinti keletu patarimų kaip įpūsti šilumos į savo namus prieš šventes?

Vieni svarbiausių namų jaukumo elementų yra kvapai. Apskritai kvapai žmogaus gyvenime turi ypatingai didelę reikšmę. Jie gali nukelti mus į praeitį, priminti mums tam tikras emocijas, žmogų, vietą ar net šalį. Dėl šios priežasties, pagrindinis mano patarimas kuriant namų jaukumą – nebijokite drąsiai mėgautis kvapais. Pasilepinkite mėgstamu namų kvapu arba leiskite namie sklisti maloniems vynuogių braškių, apelsinų kvapais. Moksliškai įrodyta, kad šie aromatai suteikia laimės pojūtį.

Kitas labai svarbus namų jaukumo kūrėjos yra žvakės. Jos kelia šilumos, ramybės, besikūrenančio židinio asociacijas. Žvakės liepsna namuose ne tik padeda susikurti šilumą ir jaukumą, bet ir sudeginti blogas emocijas bei nerimą, kurių šiuo laikotarpiu mūsų namuose tikrai per akis.

Taip pat labai svarbu skirti pakankamai dėmesio ramybės oazei vonios kambaryje sukurti. Žiemos ir dezinfekcinių skysčių nualintą odą palepinkite kokybiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, mūsų klientų labai pamėgtais prancūzų „Compagnie de Provence“ rankų muilais su kremu. Ne tik pasirūpinsite higiena, bet ir pasilepinsite prabangiais aromatais.

Galiausiai, venkite sintetinių kvapų, ypač – iš sintetinių skalbiklių, erzinančių ne tik nosį, bet ir odą. Savo aplinką užpildykite tik maloniais ir kokybiškais aromatais. Pavyzdžiui, kaip alternatyvą minėtiems, rinkitės prancūzų gamintojo „Antoine“ skalbiklius, nepriekaištingą švarą sujungiančius su aukštąja Prancūzijos parfumerija.

Šiuo metu gyvename dovanų paieškos nuotaikomis. Ar pastebite pasikeitusių klientų kalėdinių apsipirkimų įpročių? Kokios dovanos populiariausios šiemet?

Šiemet į mūsų parduotuvių populiariausių dovanų sąrašo viršų iškilo knygos. Knygos apie keliones, iškilias mados ar architektūros pasaulių asmenybes. Žmonės jomis ne tik dekoruoja savo namus, bet ir tikrai nuoširdžiai skaito nuotaikai pakelti. Jų pagalba tarsi grįžta laiku atgal į anksčiau aplankytas ir pamiltas vietas.

Tarp populiariausiųjų dovanų žiemą išlieka ir namų kvapai bei žvakės, namus užpildančios apelsinų aromatais. Jau ne vienerius metus iš eilės šie aromatai yra mūsų Kalėdų bestseller‘iai.

Tiesa, šiemet ypatingai stipriai išaugo ir prabangių muilų su kremais bei kokybiškų skalbiklių populiarumas. Rūpindamiesi savo oda, žmonės ieško patikimų, gera sudėtimi išsiskiriančių produktų.

Kokias dovanas rekomenduotumėte rinktis tiems, kurie dar nespėjo pasiruošti Kalėdoms?

Puiki dovana moterims yra knyga, žvakė, namų kvapas. Juk moteris – namų jaukumo kūrėja, ji visada apsidžiaugs gardžiai kvepiančia žvake ar namų kvapu. Taip pat moteris visada pradžiuginsite kokybiška, puikiai kvepiančia kosmetika. Pavyzdžiui, šiuo atžvilgiu galiu išskirti „Parco“ arba „Myf“ kosmetikos kūrėjus, sukūrusius ne tik puikiai odą drėkinančias ir apsaugančias, bet ir tobulai kvepiančias priemones.

Pirkėjams patariame nebijoti ir netradicinių sprendimų. Pavyzdžiui, išskirtinių „Antoine“ parfumuotų skalbiklių, išsiskiriančių prancūziška filosofija bei aukščiausio lygio parfumerių indėliu.

Kalbant apie dovanas vyrams, iš patirties matome, kad daugiausiai dėmesio sulaukia tokie produktai, kaip prabangūs automobilio kvapai arba prabangi vyriška kosmetika. Mūsų parduotuvėse viena populiariausių dovanų vyrams yra „Culti“ automobilio kvapai, sukurti Italijos aukštosios parfumerijos meistrų. Jie ne tik ypatingai kvepia, bet ir puikiai atrodo.

Taip pat mūsų asortimente vyrams labai populiarūs „Antoine“ prausikliai, muilai ar kvepalai. Visi šio prekės ženklo produktai iš pradžių buvo kurti tik vyrams, o produktų linijos išskirtinumas – gaminius vienijantis aromatas. Tokiu būdu tiek po dušo, tiek apsirengus rūbus, tiek pasikvėpinus vyro kasdienybėje dominuos tarpusavyje suderintos kvapų natos.

Namų kvapai – viena populiariausių dovanų tiek moterims, tiek poroms ar šeimoms. Ką patartumėte jų ieškantiems? Kaip teisingai pasirinkti namų kvapą?

Visų pirma svarbu įvertinti namų kvapo kokybę – ingredientų kilmę ir sudėtį. Sintetiniai, iš nekokybiškų produktų pagaminti kvapai gali ne tik nedžiuginti, bet ir pasklidę namuose kelti nemalonų jausmą. Dėl šios priežasties reikėtų rinktis tik iš aukštos kokybės žaliavų pagamintą produktą. Namų kvapas turi ne tik džiuginti, bet ir nekenkti jūsų bei jūsų šeimos narių sveikatai.

Taip pat, žinoma, labai svarbu atkreipti dėmesį į namų kvapo sudėtyje vyraujančias natas. Turite gerai pagalvoti ir jums padedančiam konsultantui iškomunikuoti, kokie kvapai jums patinka labiausiai. Pagalvokite, kur uodėte kvapus, kurie jums sukėlė daugiausiai teigiamų emocijų. Atitinkamai, per šias gerąsias kvapų patirtis rinkite ir naująjį namų kvapą.

Kartais susiduriame su situacija, kai klientas sako – anksčiau nusipirktas kvapas buvo per silpnas, nelabai kvepėjo. Pasižiūrėjus paaiškėja, kad ryškius, charakteringus kvapus mėgstantis žmogus savo svetainei pasirinko švelnaus gėlių aromato namų kvapą, įprastai labiau tinkamą miegamajame. Dėl šios priežasties, svarbu įvertinti asmeninius savo pomėgius bei erdvę, kurią namų kvapu norite užpildyti.

Ar yra taisyklių, kaip namų kvapą reikėtų naudoti?

Taip, yra kelios taisyklės, į kurias rekomenduojame atkreipti dėmesį. Tiesa sakant, mes net esame paruošę trumpą atmintinę, kurią įdedame į kiekvieno kliento pirkinių krepšelį. Visų pirma, labai svarbu namų kvapą rinkti pagal patalpos dydį. Kuo didesnė patalpa, tuo didesnio ir namų kvapo reikėtų. Pavyzdžiui, pastačius 100 ml kvapą 50 kvadratinių metrų patalpoje, jo paprasčiausiai nejausime.

Antra, parsinešus kvapą namo ir sudėjus lazdeles, labai svarbu palaukti, kad lazdelės prisigertų kvapo ir tik tada jas galima apversti. Įprastai rekomenduojame palaukti apie 12 val.

Trečia, labai svarbu ir vieta, kurioje kvapą laikote. Namų kvapų difuzoriaus niekada nereiktų statyti žemiau nei vieno metro aukštyje arba aukščiau už savo nosį. Kvapas natūraliai kyla ir užpildo orą, tad jeigu pastatysite difuzorių per aukštai, jis ne taip veiksmingai skleis kvapus. Atitinkamai, jūs jų taip stipriai nejausite. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į pagrindą, ant kurio statote kvapą. Difuzorių rekomenduojame statyti ant lentynos, prieš kurią nėra kitų lentynų. Be to, virš difuzoriaus neturėtų būti jokių kitų kliūčių. Tęsiant toliau, labai svarbu nepastatyti difuzoriaus arti šilumos šaltinių: prie kondicionierių, radiatorių, židinio ar ant šildomų grindų. Tokiu būdu kvapas išgaruos greičiau, nei turėtų.

Galiausiai, pasibaigus namų kvapų difuzoriui, kartu su papildymu nusipirkite ir naujas lazdeles. Bėgant laikui lazdelių poros užsikemša ir jos nebe taip gerai skleidžia kvapą.