Kaip tinkamai išsirinkti kvapą savo namams?

Kaip tinkamai išsirinkti kvapą savo namams?

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų namai asocijuojasi su jaukumu, ramybe ir poilsiu. Siekiame, kad grįžę po darbų ar ilgų išvykų, namuose galėtume atsipalaiduotis ir jaustis laisvai. Kad taip būtų, jaukumą ir ramybę kuriame ne tik tinkamai parinktomis spalvomis ar apšvietimu, bet ir įvairiomis detalėmis. Viena tokių, prisidedanti ne tik prie interjero ir stiliaus, bet ir suteikianti namams skanų kvapą, – namų kvapas difuzorius arba žvakė.

Teigiama, kad tinkamas ir malonus aromatas turi itin teigiamą poveikį, ramina, nuveja šalin negatyvias mintis bei emocijas. Tad viena svarbiausių taisyklių, renkantis namų kvapą, – skirti didelį dėmesį pačiam aromatui – jis neturėtų būti pernelyg aštrus, ryškus ar erzinantis.

„Krispo“ kvapų namai paruošė ne vieną patarimą, kaip išsirinkti tinkamą kvapą savo namams. Tad pirmyn – sužinokime, kaip išrinkti geriausią kvapą jūsų namams!

Žvakė ar skystas kvapas-difuzorius?

Dažnu atveju besirenkantieji kvapus nežino, ką geriau įsigyti – kvapnią žvakę ar kvapų difuzorių. Atsakymas paprastas: jeigu norite, kad jūsų namuose malonus kvapas tvyrotų visuomet – rinkitės skystą kvapą, tačiau jeigu jūsų tikslas sukurti jaukią, romantišką aplinką su laikinu aromatu patalpoje (pvz., vakarienė su šeima ar draugais, jaukus vakaras su arbatos puodeliu ir filmu) – rinkitės kvapniąją žvakę. O keigu norite, kad kvapas būtų dar intensyvesnis, kartu su difuzoriumi ar žvake naudokite ir kvapų purškiklį. Papurškus purškikliu, kvapas iškart pasklinda erdvėje. Atsiminkite, kad purškiklį reikėtų purkšti į viršų, į orą. Daug kas mėgsta purškikliu purkšti baldus ar užuolaidas, bet „Krispo“ siūlomų purškiklių sudėtyje esantys natūralūs aliejai ant baldų gali palikti dėmes.

Kvapą rinkitės pagal save ir savo poreikius

Skirkite pakankamai laiko tinkamo kvapo išsirinkimui. Šioje vietoje leiskite sau pabūti egoistais ir rinkitės tik tai, kas patinka jums bei jūsų šeimos nariams. Įsigytą kvapą jausite kasdien būdami namuose, tad jei jis ne itin patiks pusvalandžiui į svečius užsukusiai kaimynei – tikrai neturėtų keisti jūsų norų. Rinkitės tokį kvapą, kuris būtų jums artimas (juk tikrai turite mėgstamus kvapus, natas bei stilių). Pavyzdžiui, jei mėgstate kvėpintis sunkesniais kvepalais (medienos ar rytietiškų aromatų) – išbandykite namų kvapus, kurie savo sudėtyje turi ambros, tabako ir ąžuolo natų. Jei mėgstate gaivesnius kvapus – ir namų kvapą rinkitės tokį, kuriame būtų citrusinių ar baltų gėlių natų.

Kaip pasirinkti tinkamą kvapą difuzorių konkrečiai erdvei?

Jeigu jau nusprendėte, kokio kvapo norite, turėtumėte žinoti, kokios dydžio patalpoje jis bus. Tai labai svarbu, nes nuo patalpos dydžio priklausys, kokio dydžio difuzorių rinktis tam, kad kvapas užpildytų jūsų erdvę. Pateikiame lentelę, kokio dydžio patalpoje, kokį difuzorių rinktis:

Mililitrai

Kvadratai

100 ml

4-10 m²

250 ml

10-20 m²

500 ml

20-40 m²

1000 ml

40-60 m²

1250 ml

60-80 m²

2500-5000 ml

iki 150 m²

 

Kitas svarbus aspektas – aromato išgaravimo laikas. Skirtingų dydžių difuzoriai turi ir skirtingą išgaravimo laiką, pavyzdžiui,100 ml kvapas išgaruoja per 2-3 mėn.,  250 ml –  per 3-4 mėn., 500 ml – per 4-5 mėn., 1000 mln – apie 6-7 mėn., 1250 ml – apytikriai per 9-10 mėn.

Kai kvapų difuzorius jau puošia jūsų namus....

Nekantraujate išbandyti naująjį namų kvapą? Turėkite omenyje, kad atidarius difuzorių, lazdeles rekomenduojama apversti tik po 24 valandų – per šį laiką lazdelės visiškai sugers kvapą ir jis skleisis tolygiai.

Taip pat atidžiai parinkite vietą difuzoriui – jo negalima laikyti arti radiatorių, šilumos šaltinių, skersvėjo veikiamose vietose, reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Priešingu atveju difuzorius greitai išgaruos.

Jeigu įsigijote žvakę, pirmą kartą ją uždegus, deginkite nuo 30 min. iki 2 val. (tai yra tobuliausias žvakės degimo laikas), taip ateityje bus išvengta netolygaus degimo. Palaukite, kad išsilydytų visas paviršiuje esantis vaškas. Tokiu būdu nesusidarys duobė aplink dagtį. Be to, svarbu paminėti, kad norint išvengti dūmų, reguliariai pakirpkite dagtį.

Jūsų kvapo difuzorius jau pasibaigė..?

Jeigu jūsų namų kvapas pasibaigė, drąsiai rinkitės jo papildymą, tik tokiu atveju būtina pakeisti lazdeles, nes laikui bėgant jos apdulkėja, gali užsikimšti poros. Visuomet atkreipkite dėmesį ir į lazdelių ilgį – jos turi būti pritaikytos difuzoriaus talpos dydžiui (pavyzdžiui, 28 cm lazdelės tinka 100 ml ir 250 ml difozoriams, 37 cm – 500 ml ir 1000 ml talpoms). Lazdeles galite įsigyti čia: https://www.krispo.lt/327-kvapu-priedai

Galbūt jau žinote, kokio konkrečiai norite kvapo?

Tokiu atveju namų kvapus ar žvakes galite įsigyti ir internetu www.krispo.lt – nereikės važiuoti į parduotuvę, sutaupysite laiko ir jau netrukus mėgausitės savo nauju aromatu!