TEISINGA RANKŲ ODOS PRIEŽIŪRA: KĄ ŠIUO METU REIKĖTŲ ŽINOTI IR DARYTI?

TEISINGA RANKŲ ODOS PRIEŽIŪRA: KĄ ŠIUO METU REIKĖTŲ ŽINOTI IR DARYTI?

Rankų plovimas yra įprastas ir visiems nuo mažumės įdiegtas įprotis: apsilankius tualete, grįžus namo, prieš einant valgyti ir kitais momentais be galo svarbu kruopščiai nusiplauti rankas. 

Pastaraisiais mėnesiais rankų plovimo tema tapo dar aktualesnė – tai vienas svarbiausių veiksmų, siekiant apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų.

Kaip teisingai plauti rankas? 

Remiantis Lietuvos Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, taisyklingas rankų plovimas turėtų užtrukti beveik minutę (apie 40-60 sekundžių). Pradžioje rankos turėtų būti sudrėkinamos vėsesniu vandeniu, tuomet išmuiluojamos (geriausia skystu muilu, paspaudus dozatorių alkūne, dilbiu ar išorine plaštakos dalimi). Tada pradedamas delnų (vienas į kitą) įtrinimas. Įtrinus muilą, plaunama po vandeniu: viršutines rankų dalis, dešinįjį delną uždėjus ant kairiosios plaštakos išorinės pusės, paskui atvirkščiai, tuomet privalu išplauti tarpupirščius, po to – pirštų galiukus, sulenktais ir sukabintais priešinguose delnuose pirštais. Galiausiai pereinama prie pirštų vidinių pusių– pirmiausia nykščių, tada – kitų pirštų galiukus sukamaisiais judesiais įtrinti kitos rankos delne. Ir tik tada pereikite prie rankų plovimo vandeniu. Tik atkreipkite dėmesį, kad plauti geriausia taip, jog vanduo tekėtų nuo riešo pirštų link. Galiausiai rankas nusausinkite.

 Atliktas svarbus darbas – rankos kruopščiai nuplautos. Po viso to nepamirškite pasirūpinti rankų odos drėkinimu, ypač šiuo metu, kada jas dar dažniau plauname bei naudojame dezinfekcinį skystį.

 

Rankų odos drėkinimas – ką pasirinkti?

 

Drėkinimas svarbus visam mūsų kūnui, tačiau rankų sausumą bei jų šiurkštumą galime jausti labiausiai. Šiuo metu „Krispo“ siūlo žvilgtelti į COMPAGNIE DE PROCENCE produkciją, kuri sukurta remiantis Provanso tradicijomis, autentiškumu, praktiškumu bei kvapų grynumu, produktų gamyboje naudojami tik natūralūs produktai. Šįkart apžvelkime tai, kas aktualiausia – rankų muilus ir kremus. 

SHEA BUTTER. Skystame muile ir rankų kremo sudėtyje yra 20 % taukmedžio sviesto, kuris yra itin svarbus priežiūros rekalaujančiai odai – ją maitina, atstato ir ramina. Jame gausu vitaminų A, D, E ir F.

BLACK & WHITE. Pasižymi augalinių aliejų, glicerino, taukmedžio sviesto, vitamino E sudėtimi. Skysto muilo buteliukas ar rankų kremas puikiai tiks ir kaip minimalistinio interjero detalė – juoda bei balta spalvos. 

VERSION ORIGINALE. Čia susipina autentiškumas ir jausmingumas. Šios kolecijos gaminiuose yra organinio alyvuogių aliejaus, kuris puikiai tiks jūsų rankų odai. 

EXTRA PUR. Į šios linijos produktus įeina net trys aliejai: saldžiųjų migdolų, alyvuogių ir vynuogių sėklų.

CASHMERE & DELICATE. Ši kolekcija apjungia du COMPAGNIE DE PROVENCE must have produktus – skystą Marselio muilą ir rankų kremą. Į muilo sudėtį įeina: kokosų aliejus, alyvuogių aliejus ir glicerinas, o į kremo: alyvuogių aliejus, vitaminas E bei taukmedžio sviestas. 

Peržiūrėkite produktus čia:  https://bit.ly/39QPVNW

Būkite sveiki!